Polecamy

Nowoczesne lodówki – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesne lodówki – na co zwrócić uwagę?
/
/
AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy, kupując nową lodówkę, mogą się zastanawiać, o czym informują oznaczenia znajdujące się na nalepkach przednich drzwi urządzenia.

Oprócz kwestii technicznych dochodzą też aspekty związane z parametrami estetycznymi – znaczenie ma tutaj kolor, wielkość lodówki, a także materiał wykończenia. W takim razie na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesne lodówki?

Technologie, na które warto zwrócić uwagę

Nowoczesne urządzenia mają wiele przydatnych funkcji. Są to na przykład opcje wyposażenia, które umożliwiają wydłużenie czasu przechowywania żywności. Do takich rozwiązań zalicza się np. komora świeżości, szuflada z kontrolą wilgotności, filtr antybakteryjny czy wymuszona cyrkulacja powietrza.

W nowoczesnych lodówkach można też obniżyć zużycie energii za sprawą opcji wyposażenia nazywanej „wakacje”. Producenci dodają też do urządzeń specjalne dyspensery, które umożliwiają nalanie przefiltrowanej wody czy korzystanie z dozownika lodu w momencie, kiedy jest to potrzebne. Te ułatwienia są dodatkowo uzupełniane programami, którymi można sterować zdalnie lub z poziomu wbudowanego w lodówkę ekranu.

Jak dobrać nowoczesną lodówkę

Żeby wybrać lodówkę z nowoczesnymi technologiami, warto też zwrócić uwagę na inne aspekty. Zalicza się do tego m.in. dostępna przestrzeń, a także układ kuchni. Lodówka powinna stanowić praktyczne uzupełnienie i wpasowywać się w dostępne miejsce.

Jednocześnie nie może utrudniać gotowania czy poruszania się po pomieszczeniu w momencie, kiedy znajduje się w nim kilka osób i jedna gotuje, a druga np. potrzebuje czegoś z wnętrza urządzenia.

Do odpowiedniego dopasowania urządzenia w kuchni przydadzą się wymiary takie jak: szerokość, wysokość i głębokość przestrzenii, w której umieści się lodówkę. Warto uwzględnić również ilość miejsca potrzebnego do otwarcia drzwi urządzenia. Należy też prawidłowo oszacować odległość od lodówki do pobliskiej wysepki kuchennej, jeśli akurat taka tam jest.

Konfiguracje nowoczesnych lodówek

Na rynku są dostępne urządzenie o różnej konfiguracji. Popularnym wyborem są lodówki z drzwiami francuskimi, dzięki którym przechowywana żywność jest dostępna na poziomie oczu, a zamrażarka znajduje się poniżej. Górna część jest wtedy zamykana na dwoje drzwi, a dolna ma pojedynczą komorę na chłodziarkę, a także głębszą szufladę z zamrażarką.

Do wyboru jest też lodówka typu side-by-side. Zamrażarka w tym układzie znajduje się po lewej stronie, a lodówka po prawej. Prawdopodobnie najczęściej wybieraną odmianą jest urządzenie z przestrzenią na jedzenie u góry i zamrażalnikiem na dole. W takiej sytuacji największą pojemnością cechuje się komora chłodziarki.

Lodówki podblatowe – ciekawe i praktycznie rozwiązanie

Do nowoczesnych urządzeń pod względem konfiguracji zaliczają się też lodówki podblatowe. Są dostępne z odwracanymi drzwiami, a także strefami o regulowanej temperaturze i półkami odpornymi na rozlanie.

Mają w środku specjalnie wydzieloną przestrzeń, nad którą nie ma półek. Umożliwia to proste przechowywanie wina i piwa rzemieślniczego lub innych substancji, których obrócenie może wpłynąć negatywnie na walory smakowe i aromat.

Jak dobrać nowoczesną lodówkę na miarę swoich potrzeb?

Należy określić, jakie funkcje będą przydatne. Do najczęściej wybieranych zaliczają się, na przykład dozowniki wody i lodu. Sprawdzić mogą się też specjalistyczne rozwiązania z zakresu przechowywania, takie jak na przykład lodówki podblatowe, czy większe pojemniki w zamrażarce.

Zdj. główne: Obi – @pixel6propix/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dostosować ustawienia systemowe komputera do indywidualnych potrzeb użytkownika?
/
Jak dostosować ustawienia systemowe komputera do indywidualnych potrzeb użytkownika?
Odkryj, w jaki sposób dostosować ustawienia systemowe swojego komputera tak, by jak najlepiej spełniały Twoje indywidualne potrzeby. Zoptymalizuj swój PC do wydajnej pracy i komfortowego korzystania.
Usługi elektryczne – kto może pomóc w rozwiązaniu problemów?
/
Usługi elektryczne – kto może pomóc w rozwiązaniu problemów?
Usługi elektryczne to szerokie spektrum działań, które obejmują zarówno instalacje i naprawy elektryczne w domach i firmach, jak i kompleksowe projekty elektroenergetyczne dla przemysłu i instytucji. Przy takiej różnorodności zadań, z którymi może się spotkać klient, warto wiedzieć, kto może pomóc w rozwiązaniu problemów i jakie usługi oferują.
Jak pompy ciepła mogą zrewolucjonizować twoje gospodarstwo rolne?
/
Jak pompy ciepła mogą zrewolucjonizować twoje gospodarstwo rolne?
Dowiedz się, jak innowacyjne technologie, takie jak pompy ciepła, mogą zwiększyć efektywność i zrównoważony rozwój Twojego gospodarstwa rolnego.