Polecamy

Słuchawki bezprzewodowe – czy warto je mieć?

Słuchawki bezprzewodowe – czy warto je mieć?
/
/
RTV
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Bezprzewodowe słuchawki douszne – ostatni krzyk technologicznej mody. Każdy producent słuchawek spieszy się, aby dołożyć parę na rynku, a ci producenci, którzy nie mają gotowego produktu do sprzedaży, kupują modele generyczne i dodają swoje marki, aby upewnić się, że nie przegapią okazji. Zdecydowanie są one wygodniejsze niż wersja z kablem, jednak, o czym warto jeszcze wiedzieć przed zakupem?

Słuchawki douszne to rzeczy, których używamy na co dzień w drodze do pracy lub podczas ćwiczeń, więc warto zaopatrzyć się w naprawdę dobrą parę, jeśli lubisz słuchać muzyki lub audiobooków.

Koszt

Na rynku dostępnych jest kilka tanich bezprzewodowych słuchawek dousznych, ale prawie bez wyjątku warto ich unikać. Dobre bezprzewodowe słuchawki douszne nie są dostępne w okazyjnych cenach. Na początek potrzebują dobrej jakości układu Bluetooth, takiego jak Qualcomm, i muszą mieć przyzwoite baterie, aby mogły działać dłużej niż godzinę między ładowaniami. Dobra jakość zwykle nie jest tania, więc bądź gotów zapłacić wystarczająco dużo, aby dostać coś przyzwoitego.

Kodeki

Spróbuj dowiedzieć się, które kodeki obsługują preferowane bezprzewodowe słuchawki douszne. Najbardziej podstawowe modele będą działać tylko z SBC, kodekiem, który nie obsługuje muzyki w wyższej rozdzielczości i często brzmi nieco płasko ze względu na ograniczoną prędkość transmisji używaną przez kodek. Jeśli jesteś użytkownikiem Apple, sprawdź, czy słuchawki douszne obsługują AAC. Urządzenia Apple obsługują tylko SBC i wyższą jakość AAC, więc kupowanie pary słuchawek, które obsługują tylko SBC, aptX lub LDAC, to strata czasu. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, rynek stoi przed Tobą otworem. Najnowsze wersje Androida obsługują większość kodeków audio Bluetooth, w tym Hi-Res aptX HD, który brzmi spektakularnie.

Nasadki do uszu

To jedna z najważniejszych części słuchawek dousznych. Silikonowe nasadki, które są zbyt małe lub zbyt płytkie, nie będą dobrze przylegać do przewodu słuchowego i nigdy nie uzyskasz dobrej jakości dźwięku, a ponadto będziesz rozpraszany zewnętrznymi hałasami, zakłócającymi muzykę. Niestety, ponieważ większość bezprzewodowych słuchawek dousznych musi być przechowywana w etui ładującym (np. opakowanie na airpods), gdy nie są używane, dopasowanie końcówek z rynku wtórnego zwykle nie jest możliwe, ponieważ dokładne dopasowanie w zagłębieniu, w którym znajdują się słuchawki, oznacza, że ​​po prostu nie zamkniesz pokrywy z innym modelem. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że słuchawki dostarczane są z dedykowanymi nasadkami.

Żywotność baterii

Większość producentów słuchawek bezprzewodowych podaje czas odtwarzania od trzech do pięciu godzin. W praktyce można liczyć na zbicie około 20% podanej wartości. Po zużyciu energii należy włożyć produkt z powrotem do etui ładującego, aby doładować ich baterię. Etui ładujące ma baterię, która może utrzymać ładunek wystarczający do naładowania słuchawek od trzech do czterech razy, zanim etui ładujące będzie wymagało ponownego naładowania. Należy pamiętać, że niektórzy producenci mogą podawać łączny czas odtwarzania trzech lub czterech doładowań dostępnych w etui ładującym, zamiast podawać czas odtwarzania. Jeśli zobaczysz podaną liczbę 12-15 godzin czasu odtwarzania, nie oznacza to ciągłego słuchania na jednym ładowaniu.

Wygłuszanie szumów

Niektóre bezprzewodowe słuchawki douszne oferują funkcję redukcji szumów, która może pomóc zredukować warkot silników lub stukanie torów kolejowych. Obwody redukujące hałas pochłaniają baterie, więc pamiętaj, że prawdopodobnie nie uzyskasz przy długiego czasu słuchania, a słuchawki mogą być dość masywne, aby pomieścić większe baterie wymaganą przez obwody. Słuchawki douszne z redukcją szumów zwykle zawierają funkcję „Hear-Thru”, dzięki której można dostosować redukcję szumów do poziomu, który jest wygodny lub bezpieczny, gdy, powiedzmy, biegasz lub naciskasz przycisk, aby wyciszyć muzykę i usłyszeć, co ktoś mówi bez potrzeby, aby wyjąć słuchawki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo wybrać i zainstalować systemy do zarządzania kablami?
/
Jak prawidłowo wybrać i zainstalować systemy do zarządzania kablami?
Poznaj kluczowe zasady zarządzania kablami, które pomogą Ci utrzymać porządek i zwiększyć efektywność twojego miejsca pracy.
Zastosowanie aluwialnego garnetu w technologii cięcia strumieniem wody: Praktyczne porady i rekomendacje
/
Zastosowanie aluwialnego garnetu w technologii cięcia strumieniem wody: Praktyczne porady i rekomendacje
Aluwialny garnet to niezwykle skuteczny i wydajny materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w technologii cięcia strumieniem wody.
Jak wybrać odpowiednie akcesoria audio-video do domowego kina?
/
Jak wybrać odpowiednie akcesoria audio-video do domowego kina?
Odkryj, jak dokonać świadomego wyboru akcesoriów audio-video do domowego kina, zrozumieć różnice technologiczne i wybrać optymalną konfigurację pod kątem jakości i wartości.