Polecamy

Jak uporządkować kable?

Jak uporządkować kable?
/
/
Porady
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plątanina kabli w domowym biurze potrafi irytować i utrudniać codzienne korzystanie z urządzeń. Warto pamiętać o tym, że niewłaściwe przechowywanie kabli i przewodów może prowadzić do ich uszkodzenia. Przeczytaj, w jaki sposób możesz zadbać o właściwą organizację okablowania.

Pojemniki na kable

Organizacja kabli i przewodów ułatwia korzystanie z urządzeń, zachowanie porządku w mieszkaniu, a także poprawia bezpieczeństwo. Najprostszym sposobem na separację i częściowe ukrycie przewodów jest pojemnik na kable z pokrywką. Pudełko poprawia estetykę domowego biura, izoluje kable przed dziećmi i zwierzętami, a także zapewnia osłonę przed kurzem.

Korytka i listwy kablowe

Korytka i listwy kablowe, wykonane z lekkich i wytrzymałych materiałów, są wykorzystywane do ochrony okablowania przed działaniem czynników zewnętrznych. Układanie przebiegu kabli przy wykorzystaniu korytek pozwala na efektywną organizację przewodów. Korytka i listwy kablowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo wpasowują się w stylistykę każdego pomieszczenia i stają się niemal niezauważalne. Szeroki wybór akcesoriów służących do prawidłowej organizacji kabli i przewodów ma w swojej ofercie SPEC KABLE – Hurtownia elektryczna. 

Maskujące listwy naścienne i napodłogowe

Przewody prowadzące do telewizora, kina domowego, odtwarzacza Blu-ray, DVD, dekoderów i innych urządzeń tego typu można zamaskować przy pomocy specjalnych listew i kanałów instalacyjnych. Listwy chronią przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi i sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się estetycznie. Można je bezinwazyjnie zamontować zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Kanały instalacyjne mogą być przytwierdzone do podłoża za pomocą taśmy dwustronnej, wkrętów oraz kołków rozporowych. Występują w wielu kolorach, a także w barwach przypominających strukturę drewna. Maskownice można także dowolnie przemalowywać i przycinać.

Organizer na kable do biurka

Kable odchodzące od sprzętu komputerowego, zwłaszcza komputerów gamingowych, mogą zajmować wiele przestrzeni na blacie biurka. Aby je zorganizować, warto zaopatrzyć się w maskownicę do kabli, którą można umieścić pod blatem. Organizer zbiera elektryczne i komputerowe przewody razem, ułatwiając utrzymanie schludnej przestrzeni pracy.  Innym rozwiązaniem jest także elastyczny organizer biurkowy lub grzebieniowy, pozwalający na rozdzielenie oraz ochronę wszystkich przewodów.

Zdj. główne: Jordan Harrison/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kto powinien przeprowadzić serwis klimatyzacji?
/
Kto powinien przeprowadzić serwis klimatyzacji?
Serwis klimatyzacji jest jednym z kluczowych czynników zapewniających prawidłowe działanie urządzenia oraz komfort w pomieszczeniach w okresie letnim. Nieprawidłowo działająca klimatyzacja może nie tylko obniżać jakość powietrza, ale także zwiększać koszty energii elektrycznej. Dlatego warto zadbać o regularne przeglądy i serwisowanie klimatyzacji.
Poradnik do tworzenia domowego projektu robotyki z wykorzystaniem Arduino i Raspberry Pi
/
Poradnik do tworzenia domowego projektu robotyki z wykorzystaniem Arduino i Raspberry Pi
Dowiedz się, jak zacząć przeprowadzać własny projekt robotyki z pomocą Arduino i Raspberry Pi. Odkryj praktyczne wskazówki, które pomogą Ci przyspieszyć proces budowy.
Jak wykrywanie wycieków za pomocą termowizji może zwiększyć efektywność energetyczną naszego domu?
/
Jak wykrywanie wycieków za pomocą termowizji może zwiększyć efektywność energetyczną naszego domu?
Sprawdź, jak technologia termowizyjna pomaga wykrywać nieszczelności w domu zwiększając tym samym jego efektywność energetyczną. Połączenie nauki z praktyką dla oszczędności i komfortu.