Polecamy

Laptop i notebook — różnice i podobieństwa

Laptop i notebook — różnice i podobieństwa
/
/
Laptopy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiejsza technologia pędzi szybko do przodu. Pewnie nieraz szukając sprzętu AGD, zastanawiałeś się, jaki wybrać. Dzisiaj poznaj różnice między laptopem a notebookiem.

Mobilny komputer

Dzięki mobilnemu komputerowi konkretne stanowisko przestanie cię ograniczać. Jego zakup w teorii nie powinien być niczym skomplikowanym. Na pewno masz określone potrzebny i oczekiwania, które bez problemu możesz przedstawić sprzedawcy w sklepie. Jednak, gdy wejdziesz do marketu ze sprzętem IT, pytania zacząć się mnożyć już na samym początku. Po pierwsze musisz wiedzieć, czego szukasz — laptopa, notebooka czy ultrabooka. Czym się one różnią? Przeczytaj dalej, aby poznać różnice między nimi.

Różnice między laptopem a notebookiem

Odpowiedź na pytanie, czym różni się laptop od notebooka, brzmi: niczym. Są one jednym i tym samym. Określenie laptop nawiązuje bezpośrednio do grupy komputerów, które bez problemu można położyć na kolanach, aby móc pracować w dogodnej dla siebie pozycji. Jednak nie zawsze tak było. Notebook, jak sama nazwa wskazuje, jest to notatnik, dlatego powstał on z myślą, aby być modelem niewielkiego laptopa, który nie przekracza rozmiaru A4. Z biegiem lat ta różnica została zatarta, dlatego dzisiaj bez obaw można używać tych nazw na przemian. Jeśli zatem chcesz zagwarantować sobie komfortową pracę, postaw na laptopy Sklep internetowy to miejsce, w którym znajdziesz wiele modeli, które bez problemu dopasujesz do swoich potrzeb.

Ultrabook i notebook — różnice

Wiesz, że masz do czynienia ze sprzętem najwyższej jakości, jeśli słyszysz słowo ultrabook. Sprzęt ten charakteryzuje się świetnymi parametrami, wysoką wydajnością, smukłą konstrukcją, a ponadto jego długość pracy na jednym ładowaniu akumulatora jest bardzo satysfakcjonująca. Powstały w myślą o użytkownikach biznesowych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich także do celów prywatnych. Jednak myśląc nad zakupem ultrabooka, musisz przygotować się na wyższą cenę, niż w przypadku zwykłych notebooków.

Zwróć także uwagę na fakt, że ultrabooki rzadko dysponują stacją CD/DVD. Jest to spowodowane faktem, że element ten wpływa na grubość całej konstrukcji. Sprzęty te muszą być maksymalnie lekkie i komfortowe, dlatego producenci zrezygnowali z tej funkcji.

Netbooki — czym są?

Netbooki nie cieszą się dużą popularnością, dlatego sklepy niechętnie decydują się na ich inwestycję, jednak mimo wszystko nadal warto o nich wspomnieć. Netbooki to niewielkie komputery, które nie przekraczają 10-11 cali. Mogą one służyć jedynie do korzystania z social mediów, oglądania wideo czy surfowania po sieci.  Nie zaleca się ich do pracy, ponieważ są po prostu zbyt małe. Pisanie czy oglądanie grafik lub zdjęć jest mało komfortowe.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich aspektach drukarka atramentowa jest lepsza od laserowej?
/
W jakich aspektach drukarka atramentowa jest lepsza od laserowej?
Choć drukarka laserowa jest często uznawana za bardziej zaawansowaną i efektywną, istnieją aspekty, w których drukarka atramentowa może być lepsza.
Jak wybrać odpowiedni akumulator i ładowarkę? Praktyczne wskazówki z serwisu batteriescentral.com
/
Jak wybrać odpowiedni akumulator i ładowarkę? Praktyczne wskazówki z serwisu batteriescentral.com
Odkryj praktyczne porady jak wybrać idealny akumulator i ładowarkę odpowiednie do Twoich potrzeb! Specjaliści z serwisu Batteriescentral.com dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zastosowanie aluwialnego garnetu w technologii cięcia strumieniem wody: Praktyczne porady i rekomendacje
/
Zastosowanie aluwialnego garnetu w technologii cięcia strumieniem wody: Praktyczne porady i rekomendacje
Aluwialny garnet to niezwykle skuteczny i wydajny materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w technologii cięcia strumieniem wody.